Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jejkowicach

Śląska Karta Seniora

ŚLĄSKA KARTA SENIORA – INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

 

 

Województwo Śląskie od października 2015r. Realizuje projekt Śląskie dla Rodziny – Śląska Karta Seniora. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie dodatkowego wsparcia dla seniorów, poprzez zaoferowanie usług i ulg i/lub szczególnych uprawnień.

 

Z udogodnień moga skorzystać osoby starsze, które ukończyły 60 lat lub więcej, bez względu na ich miejsce zamieszkania. Możliwość skorzystania z ulgi lub uprawnienia jest potwierdzona w oparciu o okazany przez seniora ważny dowód osobisty. Aktualna oferta obejmuje ponad 100 partnerów, w tym kilkadziesiąt instytucji z obszaru kultury, edukacji i rekreacji, a także firm prywatnych.

Mając na uwadze istotny wpływ gmin w budowaniu przestrzeni przyjaznej osobom starszym, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego serdecznie zaprasza do włączenia się w przedsięwzięcie Województwa Śląskiego. Gminy mogą zaangażować się w prajekt poprzez jego promowanie wśród mieszkańców lub wsparcie w pozyskaniu nowych partnerów, rozszerzając tym samym zakres oferty świadczonej seniorom.

Instytucje i firmy, które przystąpią do projektu Śląskie dla Seniora – Śląska Karta Seniora, otrzymuja zansę , aby podkreślic swój wizerunek jako podmiotu otwartego na inicjatywy społeczne i przyjaznego seniorom, a także pozyskać nowych klientów. Informacja o ofercie nowego partnera zostanie zamieszczona na stronie internetowej: seniorzy.slaskie.pl (zakładka: Oferta dla seniora), a ponadto przekazywana podczas wydarzeń promujących ww. Projekt.

Podstawowym wraunkiem udziału w projekcie jest zapewnienie specjalnej oferty usług, ulg i/lub szcególnych uprawnień. Samo przystąpienie nie wymaga ponoszenia przez partnera dodatkowych nakładów finansowych oraz pozafinansowych.

W przypadku zainteresowania udziałem w inicjatywie Regionalny Ośredek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego zachęca potencjalnych partnerów do uzupełneinia formularza zgłoszeniowego, a następnie jego przesłania w wersji elektronicznej na adres: oszewczyk@rops-katowice.pl oraz drogą pocztową do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego – ul Modelarska 10, 40-142 Katowice. Formularz zgłoszeniowy jest doatępnyh na stronie internetowej ROPS (zakładka: Polityka senioralna). Poo weryfikacji zgłoszenia partnerzy uzyskają potwierdzenie przystąpienia do projektu.

Szczegółowych informacji na temay przedsięwzięcia i sposobu dołączenia do grona partnerów udzielają pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego pod numerem telefonu – 32 730-68-96.

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny